| 브랜드 이름: | ANZHE |
| 모델 번호: | AZ-X1C |
| MOQ: | 1 |
| 가격: | 1 - 19 dozens US$ 150 |
| 포장 세부사항: | 15X8X5cm,3kg |
| 지불 조건: | 티/티 |
This high-speed dental handpiece is designed for precision cutting, high efficiency, and long-term durability. Equipped with LED illumination, multi-point water spray, and quick coupling connection, it ensures excellent visibility, cooling performance, and smooth operation for modern dental procedures.
| Product Name | High Speed Dental Handpiece |
| Model | AJ-X6 |
| Speed | 320,000 - 400,000 RPM |
| Power | 24W |
| Chuck Type | Push Button |
| Bur Type | FG Bur (1.59-1.60 mm) |
| Water Spray | 4 Water Spray |
| Connection | Quick Coupling (2 / 4 / 6 Holes) |
| Noise | < 68 dB |
| Head Size | Φ12.5 × H13.45 mm |
| Sterilization | 135°C High Temperature |
| Light Source | LED / Fiber Optic |
| Warranty | 1 Year (Bearing 6 Months) |
Suitable for dental clinics, hospitals, tooth preparation, drilling, cutting, and general dental procedures.